Καυτά θέματα κλείστε

Από νίκη σε νίκη ο Παναθηναϊκός στη Super League

Την τέταρτη συνεχή του νίκη στο πρωτάθλημα της Super League πέτυχε ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας με 2-0 του ΟΦΗ στο γήπεδο της Λεωφόρου στο πλαίσιο

Την τέταρτη συνεχή του νίκη στο πρωτάθλημα της Super League πέτυχε απόψε ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας με 2-0 του ΟΦΗ στο γήπεδο της Λεωφόρου στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Με τη νίκη τους αυτή οι «πράσινοι» έφτασαν στους 31 βαθμούς και πλησίασαν ξανά την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Από την πλευρά του ο ΟΦΗ παραμένει χαμηλά, καθώς είναι στην 9 θέση σε σύνολο 14 ομάδων.

Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό, όταν από φάση διαρκείας μετά από κόρνερ του Παναθηναϊκού, ο Πούγγουρας γύρισε τη μπάλα προς τον Εμμανουηλίδη, εκείνος έβγαλε σέντρα προς τον Σένκεφελντ κι ο Ολλανδός με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Σαρδινέρο σκόραρε, όμως το τέρμα του ακυρώθηκε από το VAR, για οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τον Παναθηναϊκό να προσέχει κυρίως να μη δεχθεί γκολ. Ωστόσο, παρά την πίεση των Κρητικών, οι «πράσινοι» ήταν εκείνοι που σκόραραν (στο 86' με τον Καμπετσή) και κλείδωσαν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναθηναϊκός (Λ. Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο (75’ Βιγιαφάνιες), Εμμανουηλίδης (69’ Αϊτόρ), Καμπετσής (90’ Χατζηθεοδωρίδης), Ιωαννίδης (69’ Μακέντα).

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Βάτερμαν, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Γιαννούλης (85’ Ντε Γκουζμάν), Ουές, Βαφέας (61’ Τσιλιανίδης), Στάικος, Νέιρα, Κοροβέσης, Στάρτζεον (72’ Γρίβας), Σαρδινέρο.